0%
Still working...

Czy dziecko potrzebuje maskotek?

Każdy miał w dzieciństwie swojego pluszowego przyjaciela, z którym nie rozstawał się na krok. Towarzyszył mu podczas wykonywania codziennych czynności, nie mogło go zabraknąć w łóżku. Warto wiedzieć, że maskotki odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu dziecka. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie przytulanka jest najważniejszą zabawką, może ją zastąpić wyłącznie czuły dotyk rodzica. Nawet jeśli dziecko ma wiele pluszaków, to zawsze znajdzie się jedna szczególna maskotka, która będzie miała specjalne miejsce w sercu dziecka.

Jakie funkcje pełnią maskotki Kicia Kocia?

Mogłoby się wydawać, że nie ma niczego nadzwyczajnego w maskotce Kicia Kocia, służy po prostu jako zabawka, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Zapewnia ona poczucie komfortu, pozwala zniwelować uczucie niepokoju. Dzieci czują się niekomfortowo w nowych miejscach, mogą one wzbudzać w nich wręcz przerażenie. Niezastąpiony jest pluszak, wierny przyjaciel. Zagwarantuje poczucie bezpieczeństwa, pomoże poradzić sobie z emocjami. Coś dobrze znanego w niepewnym miejscu jest jak kotwica dla statku na wodzie. Rodzic nie może być z dzieckiem przez całą dobę, trzymać go bezustannie za rękę. Musi się ono nauczyć samodzielnego uspokajania, bez mamy stojącej obok. Świetnie sprawdzi się ukochana przytulanka, która doda otuchy.

W przypadku wielkich wydarzeń życiowych również pojawiają się różne emocje, z którymi dziecku trudno sobie poradzić w pojedynkę. Będzie mu łatwiej, mając przy sobie pluszowego przyjaciela. Maskotki uczą zdolności do szukania poczucia komfortu, służą jako pocieszyciele. Można się im wyżalić, zdradzić swoje sekrety. Dziecko uczy się także odpowiedzialności, staje się opiekunem maskotki. Może być ona jego pierwszym zwierzątkiem, o które będzie trzeba dbać. Pluszaki mają ogromny wpływ na rozwój społeczny dziecka. Ułatwiają wchodzenie w interakcje z innymi dziećmi. Maskotki zachęcają do współczucia i empatii. Dzieci identyfikują się z pluszakami, traktują je jako członków rodziny. Przytulanki służą również do odgrywania ról, dzięki czemu dziecko może rozwijać umiejętność mówienia. Operowanie maskotką ułatwia w przyszłości naukę czytania i pisania. Przytulanki mogą też pełnić rolę edukacyjną.

Leave A Comment

Recommended Posts