0%
Still working...

Kolorowy gadżet dla dziecka umilający czas

Noworodki przez długi czas są mało aktywne, większość czasu przesypiają. Trzeba też liczyć się wieloma wybudzeniami i domaganiem się pokarmu. Nie jest to niestety zbyt łatwy czas dla rodziców, szczególnie mam, które muszą ciągle doglądać maluszka i zaspokajać jego potrzeby. Na szczęście z czasem się to zmienia, dziecko coraz dłużej pozostaje wybudzone i zaczyna interesować się otoczeniem.

Warto już podczas kompletowania wyprawki pomyśleć tak takimi gadżetami jak pozytywki dla dzieci, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa, działające kojąco na układ nerwowy i ułatwiające zasypianie.

Czym kierować się przy wyborze karuzeli z pozytywką dla dzieci?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów przeznaczonych dla małych dzieci, ale nie trzeba się w nie wszystkie zapatrywać. Zwykle nie są one potrzebne, nie ma sensu tracić pieniędzy na jakieś zbędne buble. W zamian za to warto zainteresować się na czymś, co rzeczywiście spodoba się dziecku i wpłynie korzystnie na jego rozwój, umili mu czas. Z pomocą przychodzi karuzela z pozytywką, może być także wyposażona w projektor. W ten sposób możliwe stanie się wygrywanie melodii i wyświetlanie ciekawych obrazów na ścianie czy suficie. Zakup takiej muzycznej karuzeli nie wiąże się z wysokimi kosztami, a korzyści płynących z jej użytkowania jest wiele. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, nowoczesne modele wręcz zachwycają swoją funkcjonalnością.

Już nawet dwumiesięczne dziecko jest w stanie skupiać wzrok na przedmiotach, dlatego warto zamontować karuzelę wygrywającą melodie. Mogą wydawać uspokajające dźwięki natury lub szumy o odpowiedniej częstotliwości. Istotne jest to, aby przystawka składała się z różnokolorowych elementów. Niektóre karuzele umożliwiają nawet odtwarzanie nagrań własnego głosu, co z pewnością będzie niezwykle korzystne dla maluszka. Głos rodziców działa na niego kojąco, a nie zawsze mogą oni się nim zająć. Jeśli ktoś szuka wielofunkcyjnego gadżetu, to można mu śmiało polecić model pełniący funkcję lampki solarnej. Nie brakuje też w sprzedaży karuzeli z wbudowanym sensorem płaczu, dzięki któremu rodzic może nieco odetchnąć, nie ma potrzeby ciągłego sprawdzania tego, co dzieje z maluszkiem. Przy wyborze znaczenie ma kolorystyka, sposób uruchamiania pozytywki, źródło zasilania, jakość wykonania.

Leave A Comment

Recommended Posts